Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Autoritetet pakistaneze njoftuan se forcat e sigurisë kanë vrarë personin e dyshuar si një nga terroristët më të kërkuar të vendit. Zyrtarë të Ministrisë së Informimit thanë se fjala është për Amjad Farooqi, një nga të dyshimtët kryesorë të Al-Kaidës, që kërkohej në lidhje me tentativat për vrasje të presidentit pakistanez, Pervez Musharaf, dhe vrasjen e gazetarit amerikan, Daniel Pearl, në vitin 2002.
XS
SM
MD
LG