Ndërlidhjet

BAGDAD


Ministria e Brendshme e Irakut ka kumtuar se gjatë ditës, forcat amerikane dhe irakiane janë përleshur me kryengritësit në një rrugë të Bagdadit. Nuk janë dhënë detaje të tjera. Në një zhvillim tjetër, kryengritësit kanë sulmuar patrullën e Gardës kombëtare të Irakut në vendin Iskenderija dhe kanë vrarë dy pjesëtarë të saj e kanë plagosur tre të tjerë, ka kumtuar policia lokale.
XS
SM
MD
LG