Ndërlidhjet

VATIKAN


Papa Gjon Pali i Dytë është takuar sot në Vatikan me presidentin pakistanez Pervez Musharaf, të cilin e inkurajojë të promovojë një atmosferë të dialogut dhe tolerancës në rajonin e tij.
Musharaf është duke qëndruar për një vizitë tre ditëshe në Itali, ku sot pritet të takohet me kryeministrin Silvio Berluskoni.
XS
SM
MD
LG