Ndërlidhjet

KABUL


Dhunë sporadike ka shpërthyer sot në Afganistan, në prag të zgjedhjeve të para presidenciale të vendit.
Një raketë shpërtheu disa qindra metra larg ambasadave amerikane dhe gjermane në Kabul.
Në sulmin nuk ka të lënduar.
Raketime u kryen edhe në disa qytete tjera të vendit.
Më shumë se 100 mijë forca afgane dhe të huaja janë vënë në gjendje të lartë gatishmërie pas kërcënimeve të talibanëve për intensifikimin e sulmeve.
XS
SM
MD
LG