Ndërlidhjet

BAGDAD


Sipas ndërmjetsuesve të bisedimeve ndërmjet militantëve të klerikut radikal Moqtada al-Sadr dhe përfaqësuesve të qeverisë irakiane, është arritur marrëveshja që ata të dorëzojnë armët në shkëmbim të pagesave.
Që nga e hëna luftëtarët e al-Sadrit do të fillojnë të dorëzojnë armët.
Në zhvillime të tjera në Irak, forcat amerikane kanë arrestuar rreth 31 kryengritës gjatë një operacioni në kërkim të tyre në qytetin Mosul.
XS
SM
MD
LG