Ndërlidhjet

GAZA


Raportohet se 5 palestinezë janë vrarë në sulmin e sotëm izraelite nga ajri në kampin e refugjatëve Khan Junis në jug të Rripit të Gazës. Vdekjet e fundit e çuan në mbi 90 numrin e palestinezëve të vrarë gjatë ofenzivës 10-ditëshe iztaelite, e cila synon t'i pengojë militantët që të shkrepin raketa kundër Izraelit.
Ndërkohë, zyrtarët e Izraelit dhe Egjipiti i vazhduan hetimet pas shpërthimeve në pushimoren egjiptiane Taba në gadishullin e Sinajit, që lanë të vrarë të paktën 30 njerëz,dhe plagosën dhjetëra të tjerë.
XS
SM
MD
LG