Ndërlidhjet

RAMADI


Forcat amerikane dhe irakiane kanë kryer sot një sërë sulmesh në një xhami në qytetin Ramadi dhe pas luftimeve të ashpra kanë arrestuar një klerik të njohur. Sipas burimeve spitalore në luftimet e sotme janë vrarë së paku katër persona. Në njoftim thuhet gjithashtu se militantët po keqpërdorin xhamitë si vendstrehim, gjë që sipas fesë është e palejueshme.
XS
SM
MD
LG