Ndërlidhjet

BUKURESHT


Presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu e shfaqi shpresën se Rumania, si anëtare jo e përhershme e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, do ta mbështesë zgjidhjen për statusin final të Kosovës.
Pas takimit në Bukuresht me presidentin e Rumanisë Ion Iliescu, Moisiu theksoi se mbështetja e Bukureshtit është e rëndësishme në negociatat për anëtarësimin e Shqipërisë në NATO dhe BE.
Presidenti rumun Iliescu ka theksuar nevojën e bashkëpunimit të dy vendeve në ruajtjen e "stabilitetit, sigurisë, paqes dhe mirëbesimit në rajon".
XS
SM
MD
LG