Ndërlidhjet

RIAD


Më shumë se 1 miliardë myslimanë nga mbarë bota sot e fillojnë agjërimin e muajit të Ramazanit.
Në deklaratën e përbashkët, Mbreti i Saudisë Fahd dhe Princi i Kurorës së Jemenit Abdullah bin Abdyl Aziz, përkujtuan myslimanët ta ruajnë "kredon tolerante islamike, e cila hedh poshtë dhunën, terrorizmin dhe keqtrajtimin e njerëzve paqësorë".
Ramazani, muaji i nëntë i kalendarit lunar, për myslimanët shënon fillimin e shpalljes së librit të shenjtë,Kuranit.
XS
SM
MD
LG