Ndërlidhjet

BEOGRAD


Një mocion mosbesimi ndaj presidentit aktual serb, Boris Tadic, do të diskutohet në fillim të javës së ardhshme, ka deklaruar kreu i parlamentit serb. Kërkesa për votbesimin e presidentit ka ardhur nga deputetët e partive të Millosheviqit dhe Sheshelit.
Arsyeja, sipas deputetëve socialistë e radikalë serbë, është shkelja e kushtetutës kur Tadic kërkoi nga serbët e Kosovës që të marrin pjesë në zgjedhjet e përgjithshme të 23 tetorit në Kosovë.
XS
SM
MD
LG