Ndërlidhjet

TIRANË


Të plagosurit në aksidentin e Fushë-Arrëzit, që gjenden në spitalet e Shqipërisë kanë treguar shenja përmirësimi. Kjo është bërë e ditur nga burimet spitalore në Tiranë.
Ndërkaq sipas ekspertëve përgjegjës për aksidentin tragjik, që morri jetën e 15 gjimnazistëve nga Malisheva ishte shpejtësia e automjetit benz që u përplas me autobusin dhe rruga e vështirë.
Mediat dhe përfaqësues të organizatave joqeveritare kanë kërkuar ngritjen e një komisioni parlamentar që do hetojë fondet e mbledhura për ndërtimin e rrugës Durrës – Morinë.
XS
SM
MD
LG