Ndërlidhjet

AVINJON, FRANCË


Pierre Salinger, ish sekretar për shtyp i presidentëve amerikanë John Kennedy dhe Lyndon Johnson, vdiq sot në orët e hershme të mëngjesit në një spital në Francën jugore, ka infomuar e shoqja e tij, Nicole Salinger. Ajo mëtutje ka thënë se ai do të varroset në Arlington të Virxhinias në Shtetet e Bashkuara ku ndodhet edhe varri i ish presidentit, John Kennedy.XS
SM
MD
LG