Ndërlidhjet

BERLIN


Ministri i jashtëm i Turqisë, Abdull Gyl, po qëndron në Gjermani për bisedime rreth anëtarësismit të Ankarasë në Bashkimin Evropian.
Gyl pritet të takohet më përfaqësuesit më të lartë shtetërore dhe të shoqërisë civile në Gjermani, derisa ka vlerësuar se Gjermani mund të ndihmojë në tejkalimin e kundërshtimeve të Francës lidhur me këtë cështje.
Brukseli zyrtar duhet të vendosë në dhjetor për fillimin e bisedimeve për anëtarësim me Turqinë.
XS
SM
MD
LG