Ndërlidhjet

TOKIO


Të paktën 54 njerëz e kanë humbur jetën nga tajfuni më i madh që në dekadën e fundit goditi Japoninë.
Sipas policisë japoneze, nga tajfuni Tokage 30 veta konsiderohen të zhdukur, 230 të plagosur dhe rreth 1 mijë shtëpi janë përmbytur.
XS
SM
MD
LG