Ndërlidhjet

SHKUP


Tre maqedonasit e rrëmbyer në Irak janë vrarë. Kjo thuhet në raportin preliminar të ekspertëve të Maqedonisë pas kontrollomit të materialit të xhiruar në Televizionin e Katarit Al-Jazeera. Dalibor Llazarevski, Zoran Naskovski dhe Dragan Markoviq shkuan në Irak në 3 gusht nëpërmjet kompanisë amerikane "Soufan Inzhinjering", ndërsa u rrëmbyen me 21 gusht në afërsi të Bagdadit.
XS
SM
MD
LG