Ndërlidhjet

JERUSALEM


Parlamenti i Izraelit ka përfunduar diskutimin rreth planit të kryeminsitrit Sharon për tërheqje të forcave nga Rripi i Gazës.
Plani në fjalë ka dhe mbështetjen e opozitës së majtë, derisa mbështetësit e linjës së ashpër në partinë e Sharonit e kundërshtojnë planin.
Sipas planit në fjalë, i cili ka dhe mbështetjen e Shteteve të Bashkuara, 8 mijë njerëz nga 21 vendbanime hebreje duhet të largohen deri vitin tjetër nga Gaza.
XS
SM
MD
LG