Ndërlidhjet

BERLIN


Presidenti francez, Jacques Chirac, dhe kancelari gjerman Gerhard Schroder, kanë rënë dakord që të lejohet fillimi i bisedimeve për anëtarësimin e Turqisë në Bashkimin Evropian. Chirac e Schroder pritet të takohen së shpejti dhe me ministrin e jashtëm turk, Abdullah Gul. Deri tani Franca kishte kundërshtuar anëtarësimin e Ankarasë.
XS
SM
MD
LG