Ndërlidhjet

BEOGRAD


Qeveria e Serbisë ka bërë thirrje për bisedime mbi decentralizimin në Kosovë.
Kryeministri Vojisllav Koshtunica ka thënë se bisedimet e ardhshme do të duhej të prodhojnë një "zgjidhje të kompromisit dhe garanci institucionale" për minoritetin serb në Kosovë.
Jam i bindur se bisedimet do të fillojnë së shpejti, ka thënë Koshtunica.
XS
SM
MD
LG