Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan, George Bush, dhe sfiduesi i tij në garën presidenciale, kandidati demokrat John Kerry, kanë vazhduar akuzat e ndërsjellta rreth ceshtjes së sigurisë edhe sot, në takimet e tyre parazgjedhore.
Kerry ka akuzuar Bushin se duke zgjeruar luftën në Irak, ka larguar vëmendjen nga Al Qaida dhe kërcënimi real i terrorizmit. Bush ka insistuar se ai është njeriu më i mirë që do ta mbajë të sigurt Amerikën.
XS
SM
MD
LG