Ndërlidhjet

KIEV


Rreth 37 milionë votues të Ukrainës po marrin pjesë në zgjedhjet presidenciale, të cilat po zhvillohen në mënyrë të qetë.
Votuesit do të zgjedhin pasardhësin e Leonid Kuchmasë.
Dy kandidatët potencialë për presidentë janë kryeministri Viktor Yanukovich dhe lideri opozitar Viktor Yushchenko.
XS
SM
MD
LG