Ndërlidhjet

MOSKË


Një person është vrarë dhe 19 janë lënduar në dy shpërthime autobombash në kryeqytetin çeçen Grozni.
Një zëdhënës i forcave ruse në Kaukaz, Ilya Shabalkin, ka thënë se sulmet kishin për qëllim që të mbjellin frikë dhe të ngrisin tensione etnike. Rusia brenda 10 vjetësh ka zhvilluar dy luftëra për të penguar ndarjen e Republikës Çeçene nga Federata Ruse.
XS
SM
MD
LG