Ndërlidhjet

TEL AVIV


Të paktën 3 veta u vranë dhe 12 u plagosën nga shpërthimi në tregun e hapur në qendër të Tel Avivit.
Televizioni izraelit tha se shpërthimi ishte kryer nga një sulmues vetëvrasës. Ende askush s'e ka marrë përgjegjësinë për shpërthimin që koincidoi me debatin parlamentar për kompenzimin e kolonëve hebrej, të cilët sipas planit të kryeministrit Ariel Sharon do të evakuohen nga Rripi i Gazës.
XS
SM
MD
LG