Ndërlidhjet

KABUL


Hamid Karzai është deklaruar fitues i zgjedhjeve presidenciale në Afganistan që u zhvilluan më 9 tetor. Kjo u bë e ditur pas verifikimit të ankesave për parregullsi. Crag Jenness, anëtar i komisionit verifikues të ankesave lidhur me ecurinë e zgjedhjeve presidenciale afgane tha se "zgjedhjet presidenciale afgane të vitit 2004 u zhvilluan në një atmosferë të qetë e të sigurt, me një pjesëmarrje të lartë, me shumë entuziazëm dhe pjesëmarrje të rëndësishme të grave."
XS
SM
MD
LG