Ndërlidhjet

BEOGRAD


Presidenti i Serbisë Boris Tadic ka deklruar se do të insistojë për procesin e decentralizimit në Kosovë, dhe për të gjitha kompetencat tjera, kur u bëri thirrje serbë të Kosovës të dalin në zgjedhjet e 23 tetorit.
Këto komente Tadiq i ka bërë në Beograd pas takimit me kreun e UNMIK-ut Soren Jessen Petersen.
Ky i fundit po vazhdon vizitwn në Beograd. Gjate dites do të ketë edhe takime tjera me zyrtarë të lartë serbë.
XS
SM
MD
LG