Ndërlidhjet

JERUSALEM


Helikopterët izraelitë vranë 2 militantë palestinezë në jug të Rripit të Gazës, afër vendbanimit Gush Katif. Ushtria izraelite tha se militantët mbanin me vete eksploziv dhe kishin hyrë në një zonë të ndaluar.
Xhihadi Islamik konfirmoi se 3 pjesëtarë të tij ishin vrarë duke depërtuar në vendbanimin hebrej.
XS
SM
MD
LG