Ndërlidhjet

SAMARRA


Katër automjete bomba shpërthyen në qytetin Samarra të Irakut, duke lënë të paktën 33 të vrarë dhe dhjetra të plagosur.
Raportohet se nga automjeti, me të cilin sulmuesi u përplas në stacionin e policisë, u vranë 10 policë.
Ndërkohë, të paktën 23 njerëz, përfshirë 9 policë, u vranë nga shpërthimet e tre automjeteve tjera në pjesë të ndryshme të qytetit.
Në shtator, forcat amerikane dhe irakiene e vendosën kontrollin në këtë qytet me shumicë sunite.
XS
SM
MD
LG