Ndërlidhjet

ABIXHAN


9 paqeruajtës francezë janë vrarë në në bazën e tyre nga sulmet me aeroplanë luftarakë të qeverisë së Bregut të Fildishtë. Francezët janë hakmarrë duke shkatërruar dy aeroplanë dhe tre helikopterë të qeverisë.
Këshilli i Sigurimit i OKB-së e ka dënuar vrasjen e ushtarëve francëzë dhe ka kërkuar ndërprerjen e aksioneve ushtarake në vend.
XS
SM
MD
LG