Ndërlidhjet

BASEL


Jean-Claude Trichet, kreu i Bankës Qëndrore Evropiane, ka cilësuar si brutale dhe të pamirëpritur ngritjen e vlerës së euros kundrejt dollarit në tregun financiar botëror. Euro ka arritur sot vlerën më të lartë kundrejt dollarit amerikan, duke ngritur shqetësimin se eksportet evropiane do mund ta pësojnë nga këto lëvizje financiare.
Ekspertët besojnë se dollari do njohje rënie të re në ditët që vijnë.
XS
SM
MD
LG