Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën 4 njerëz u vranë dhe disa u plagosën nga shpërthimi i një automjeti bombë në qendër të Bagdadit.
Ndërkohë në Fallujah, forcat amerikane i vazhduan bombardimet, ndërsa njoftuan se kontrollojnë pjesën më të madhe të qytetit.
Në Uashington, departamenti i Shtetit tha se administrata ka ndarë rreth 90 milionë dollarë për rindërtimin e Fallujas pas përfundimit të luftimeve.
XS
SM
MD
LG