Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën 10 persona janë vrarë dhe 20 janë lënduar nga shpërthimi i një autobombe në qendër të Bagdadit. Një shpërthim tjetër ka ndodhur në Kirkuk, me c'rast janë lënduar 14 persona.
Në Mosul, kryengritësit kanë vënë zjarr mbi disa stacione policore.
Nga ana tjetër kanë vazhduar luftimet në Falluja. Dy helikopterë amerikanë kanë bërë ulje të detyrueshme posi janë sulmuar nga kryengritësit në sulem të ndara.
XS
SM
MD
LG