Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti rus Vladimit Putin i ka dërguar një mesazh presidentit amerikan George Bush duke i uruar rizgjedhjen. Putin ka thënë në deklaratë se shpreson, që marrëdhëniet mes Rusisë dhe Shteteve të Bashkuara do të forcohen gjatë mandatit të dytë të Bushit.
Putin ka thënë se agjenda e përbashkët për 4 vite e ardhshme përfshin luftën kudnër terrorizmit ndërkombëtar dhe ofrimin e stabilitetit dhe sigurisë në botë.
XS
SM
MD
LG