Ndërlidhjet

PARIS


Ministria e jashtme franceze tha se Irani u është përgjigjur propozimeve të Britanisë, Francës dhe Gjermanisë për pezullimin e pasurimit të uraniumit.
Zëdhënësi i ministrisë Herve Ladsous tha se zyrtarët e tre vendeve evropiane "janë duke i analizuar elementet e përgjigjes", por nuk dha detaje tjera.
Britania, Franca dhe Gjermania i kërkuan Iranit ta pezullojë programin bërthamor, përfshirë pasurimin e uraniumit, për t'i zbutur reagimet ndërkombëtare pas akuzave të Shteteve të Bashkuara për zhvillimin e armëve bërthamore.
XS
SM
MD
LG