Ndërlidhjet

JERUSALEM


"Zgjedhjet për pasardhësin e Yasser Arafatit duhet të mbahen sipas planit dhe të jenë të suksesshme. Nëse procesi nuk rrjedh si duhet, "dhuna dhe anarkia sërish do të fillojnë", tha negociatori palestinez Saeb Erekat.
Ndërkaq Mahmoud Abbas, i cili trashëgoi Yasser Arafatin në krye të Organizatës për Çlirimin e Palestinës, dje kaloi pa u lënduar në shkëmbim zjarrin e nxitur nga militantët kundërshtarë.
Në incidentin që ndodhi në një tendë, të ngritur në Qytetin e Gazës për ngushëllimin e Arafatit, u vranë dy truprojet e Mahmoud Abbas, ndërsa u plagosën 4 palestinezë të tjerë.
XS
SM
MD
LG