Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

BAGDAD


Autokolona me ndihma humanitare e organizatës humanitare "Gjysmë hëna e Kuqe" është tërhequr nga spitali kryesor në rrethinat e Falluxhës derisa forcat amerikane nuk e kanë lejuar për momentin që të hyjë në Falluxha e t'i shpërndajë ndihma civilëve.
Burimet e Gjysmë Hënës së Kuqe kanë theksuar se ndihmat që nuk janë lejuar ishin ushqime dhe materiale mjekësore të ndihmës së parë.
Burimet amerikane kanë theksuar se vendimi është marrë për shkaqe sigurie.
XS
SM
MD
LG