Ndërlidhjet

BAGDAD


Kanë vazhduar luftimet mes forcave amerikane dhe kryengritësve në Falluja, ndërkohë që ambasadori amerikan në Irak ka shprehur keqardhje për vrasjen e një të plagosuri irakian nga një ushtar amerikan në këtë qytet.
Forcat amerikane e irakiane kanë shënuar përparim në rimarrjen e kontrollit në disa pjesë të qytetit irakian të Mosulit, që ishte përfshirë në trazira gjatë javës së fundit.
Mbi 1 mijë trupa po marrin pjesë në luftimet në Mosul. Në këtë qytet gjendet dhe njësia me trupat komando shqiptare.
XS
SM
MD
LG