Ndërlidhjet

BAGDAD


Dy irakienë u vranë dhe 4 u plagosën nga shpërthimi i automjetit para stacionit të policisë në perëndim të Bagdadit, ndërsa në Kirkuk, 2 civilë u vranë dhe 3 u plagosën kur një automjet shpërtheu pranë rrugës.
Dje, më shumë se 20 njerëz u vranë në sulmet dhe përleshjet në zonat me shumicë sunite.
Incidenti më i rëndë ndodhi në veri të Bagdadit, ku 14 irakienë e humbën jetën në sulmin vetëvrasës, që kishte shënjestër autokolonën e ushtrisë amerikane.
XS
SM
MD
LG