Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria amerikane ka thënë se rebelët kanë sulmuar zyrën e guvernatorit të Mosulit, duke vrarë truprojen e tij dhe plagosur 4 persona tjerë.
Rebelët po ashtu kanë sulmuar me mortaja bazën ushtarake amerikane në Mosul, pa shkaktuar dëme në njerëz.
Policia irakiane ka thënë se të paktën 7 irakianë janë vrarë në tri shpërthime të ndara në Bagdad.
Edhe sot kanë vazhduar luftimet në Falluja.
XS
SM
MD
LG