Ndërlidhjet

KAJRO


Egjipti ka dënuar dhe e ka quajtur vepër të papërgjegjshme vrasjen e tre policëve egjiptianë nga një tank izraelit.
Deklarata e Ministrisë së jashtme është shoqëruar me një protestë të fuqishme dhe kërkesë për një hetim gjithëpërfshirës. Agjencia shtetërore e lajmeve MENA tha më herët se kryeministri izraelit Ariel Sharon i ka kërkuar falje përmes telefonit presidentit të Egjipit Hosni Mubarakut. Izraelitët kanë thënë e egjiptainët jaën vrarë gabimisht duke menduar se ishin militantë palestinezë.
XS
SM
MD
LG