Ndërlidhjet

LONDËR


Presidenti francez Zhak Shirak ka filluar sot një vizitë në Britaninë e Madhe ku do të bisedojë me kryeministrin Tony Blair.
Shirak ka përsëritur gjatë kësaj vizite se Shtetet e Bashkuara dhe Britania duke e okupuar Irakun e kanë ushqyer terrorizimin. Një zëdhënës i Blairit ka pohuar se ka pasur mosmarrëveshje të hapura mes dy liderëve për këtë çështje.
XS
SM
MD
LG