Ndërlidhjet

STRASBURG


Parlamenti Evropian pranoi sot Komisionin e ri Evropian të Jose Manuel Barrosos.
Aprovimi vjen pas tërheqjes së komisionit të parë muajin e kaluar, dhe pas zëvendësimit të italianit kontravers Rocco Buttiglionen dhe euruskeptikes se Letonisë Ingrida Udre.
XS
SM
MD
LG