Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

KAJRO


Egjipti ka dënuar dhe e ka quajtur vepër të papërgjegjshme vrasjen e tre policëve egjiptianë nga një tank izraelit.
Deklarata e Ministrisë së jashtme është shoqëruar me kërkesën për një hetim gjithëpërfshirës. Agjencia shtetërore e lajmeve MENA ka thënë se kryeministri izraelit Ariel Sharon i ka kërkuar falje përmes telefonit presidentit të Egjipit Hosni Mubarakut, pasi që egjiptianët ishin vrarë gabimisht duke pandehur se ishin militantë palestinezë.
XS
SM
MD
LG