Ndërlidhjet

BAGDAD


Forcat irakiane kanë sulmuar një nga xhamitë sunite në Bagdad, dhe i kanë vrarë 2 persona.
Agjencitë njoftojnë se rreth 40 persona janë arrestuar gjatë bastisjes së xhamisë në Abu Hanifa.
Ndërkohë, komandantët amerikanë dhe irakianë kanë thënë se ushtarët e tyre po i përfundojnë operacionet në Falluja si dhe janë afër përfundimit të operacioneve kundër kryengritësve në Mosul.
Në pjesët tjera të Irakut kanë vazhuar sulmet. Njoftohet për dy policë irakianë të vrarë në dy sulme të ndara në veri të Bagdadit.
XS
SM
MD
LG