Ndërlidhjet

BANGKOK


Ministri gjerman i ekonomisë Wolfgang Clement ka thënë se mundësia e dobësimit të tepërt të dollarit amerikan është çështje që brengos tërë botën, dhe duhet të punohet së bashku për të zvogëluar rrezikun.
Ndërkaq, ministri gjerman i financave Hans Aikel, tha se nuk është në interes as të vetë Amerikës që të lejojë rënien kaq të shpejtë të dollarit.
Dollari shënoi dje sërish rekord rënie ndaj euros.
XS
SM
MD
LG