Ndërlidhjet

BAGDAD


Kryengritësit irakianë kanë vrarë të paktën 8 persona, përfshirë edhe një ushtar amerikan, derisa forcat amerikane i kanë vrarë 15 rebelë në Mosul.
Më herët tre policë irakianë kanë vdekur nga një sulm mbi një stacion policie në Bagdad dhe 4 punëtorë të një ministrie janë vrarë derisa po shkonin në punë.
Në Mosul ushtria amerikane ka thënë se ka zbuluar 9 trupa që besohet se janë ushtarë të vrarë irakianë.
Po, sot ushtria amerikane njoftoi se kontigjentit amerikan në Irak mund t'i shtohen edhe 5 mijë ushtarë para zgjedhjeve të janarit.
XS
SM
MD
LG