Ndërlidhjet

UASHINGTON


Agjencitë e lajmeve kanë cituar një zyrtar amerikan të ketë thënë se të paktën 6 vende anëtare të NATO-së kanë refuzuar të ndihmojnë Shtetet e Bashkuara në stërvitijen e oficerëve të ri irakianë. Sipas zyrtarit të Departamentit të Shtetit, që nuk deshi të identifikohej, Belgjika, Franca, Gjermania, Luksemburgu, Spanja dhe Greqia nuk pranuan të lejojnë oficerët e tyre në Belgjikë dhe në Virxhinia të ndihmojnë në stërvitje.
XS
SM
MD
LG