Ndërlidhjet

NABLUS


Trupat izraelite kanë vrarë tre palestinezë në Bregun Perëndimor dhe Rripin e Gazës.
Dhuna e fundit ndodhi para ardhjes së sekretarit amerikan të shtetit Colin Powell.
Kryeministri palestinez Ahmed Qorei tha se vizita e Powell-it do të përqëndrohet në përpjekjet paqësore.
"Nesër do të kemi një takim me të, ndërsa sot do të takohemi me ndihmës sekretarin e shtetit William Burns. Do t'ua shpjegojmë situatën për vazhdimin e zbatimit të planit të paqes", tha Qorei.
XS
SM
MD
LG