Ndërlidhjet

BERLIN


Kancelari gjerman Gerhard Schroeder tha se Evropa duhet të jetë e kujdesshme për të shmangur atë që e quajti "betejë të kulturave", pas vrasjes së producentit holandez Theo Van Gogh nga një militant i dyshuar islamik.
Vrasja e producentit u përcoll me një varg sulmesh në objektet myslimane dhe të krishtera në Holandë.
XS
SM
MD
LG