Ndërlidhjet

JERUSALEM


Trupat izraelite kanë vrarë tre palestinezë nga të cilët dy ishin 15-vjec. Burimet izraelite thanë se ata ishin të armatosur.
Sot ka mbërritur në Izrael Sekretari amerikan i Shtetit, Colin Powell, për t'i dhënë shtysë procesit të paqes, në të fundit vizitë në këtë post.
Kryeministri palestinez, Ahmed Qurei, duke folur për vizitën e shefit të diplomacisë amerikane ka theksuar:
"Nesër, do të takohemi me Powell, ku do diskutojmë për situatën, dhe mundësitë për të filluar zbatimin e planit të paqes."
XS
SM
MD
LG