Ndërlidhjet

SHKUP


Maqedonia dhe Kosova para Vitit të Ri pritet të nënshkruajnë Marrëveshjen për Tregti të Lirë.
Zëvendës ministri i Ekonomisë Rakip Doçi tha se marrëveshja do të quhet e përkohshme jo për shkak të implikimeve nga Beogradi, por për shkak se Kosova administrohet nga Misioni i Përkohshëm i Kombeve të Bashkuara.
Njoftohet se së shpejti në Prishtinë do të hapet edhe Zyra Ekonomike e Maqedonisë.
XS
SM
MD
LG