Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtarët amerikane, britanikë dhe irakianë kanë vazhduar sot të kërkojnë kryngritësit në Irak, derisa militanët vranë disa civilë.
Ushtria amerikane tha se 5 mijë trupa amerikane, britanike dhe irakiane kanë vazhduar ofensivën e nisur dje në provincën e Babilit.
Në zhvillime tjera, një autobombë ka vrarë në perëndim të Bagdadit dy persona dhe vetë sulmuesin.
Njoftohet edhe për incidente tjera në pjesë të ndryshme të Irakut.
XS
SM
MD
LG